
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 MHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 100 mA |
| DC Resistance (DCR) | 8 Ω |
| Inductance | 1 mH |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08544
Ext.Price$0.08544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08544 | $0.08544 |
| 10 | $0.04272 | $0.42720 |
| 50 | $0.03819 | $1.90950 |
| 100 | $0.03414 | $3.41400 |
| 500 | $0.02996 | $14.98000 |
| 1000 | $0.02629 | $26.29000 |
| 3000 | $0.02502 | $75.06000 |
| 5000 | $0.02381 | $119.05000 |
| 10000 | $0.02234 | $223.40000 |
